Dövüş Kulübü 2 – Sayı: 1

Önceki basımında ortalığı yerinden oynatan kitabın yeni baskısı da aynı iddiayı taşıyor. Birinci kitapta insanın hırsları, en güzeli ve en güçlüsü olma dürtüsü üzerine kurgulanmış bir hikâye varken Chuck Palahniuk ve Cameron Stewaart yeni kitapta yine aynı duygu halleri üzerinden ilerliyor fakat bu defa farklı yöntemlerle bunu yapıyor.

Bu defa hayranlarıyla çizgi roman şeklinde buluşan dövüş kulübü 2 – sayı:1 on ayrı fasikülden oluşarak piyasaya sürülüyor. Üstelik kitabın çıktığı yayın evi bu eseri Amerika ile aynı anda piyasaya sürerek orijinal baskısından geride kalmamış olacak. Son derece farklı ve dikkat çekici bir yazım dili kullanılan kitapta yazarlar chuck palahniuk ve cameron stewart aynı zamanda keskin ifadeleri ve an yakan benzetmeleri ile dikkat çekiyor. Dövüş kulübü 2 – sayı:1 adlı kitapta mizahın bir ucundan tutuluyor fakat kara mizah diye tabir edilen türden ilerliyorlar.

dovus-kulubu-2-sayi-1

dovus-kulubu-2-sayi-1

Aslında kitaptaki amaç birilerini ya da bir yerleri karalamak değil tam tersine dünyada var olan kötülükleri ve kirlilikleri gün yüzüne çıkarmak ve insanların bunlarla yüzleşmesini sağlamak. Okuduğunuzda her birinin varlığı kabul edecek fakat belki de söylemeye cesaret edemediğiniz şeylerle yüzleşeceksiniz. Kitapta kullanılan üslubun kara mizah olarak tarif edilmesinin sebebi de zaten budur. Bu tarz kitaplar ilginizi çekiyor ve bir kitap ne kadar farklı bir dil ile yazılabilir diye düşünüyorsanız bu kitaba göz atmalısınız.

 

Yazar:              Chuck Palahniuk, Cameron Stweart

Kitap Adı:       Dövüş Kulübü 2 – Sayı: 1

Isbn:                9786053140047

Sayfa Sayısı:   26

Yayın Yılı:        2015

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*