Kur’an Işığında Gerçekler

Ayet ve Hadis Karşılaştırmalarıyla Kur’an Işığında Gerçekler

 

İslam dinini anlamak isteyen kişilerin yapmaları gereken şeylerin başında Kur’an’ı anlamak geliyor. Çünkü aslında dinin getirmiş olduğu hemen her şeyi bu kutsal kitabın içerisinde de görmek mümkün oluyor. Ancak günümüzde ne yazık ki Müslümanlar kutsal kitapları hakkında çok fazla bilgiye sahip değiller ve Ayet ve Hadis Karşılaştırmalarıyla Kur’an Işığında Gerçekler kitabı da insanların bu eksikliklerini gidermeyi hedefliyor.

Dinini öğrenmek isteyen insanların bu isteklerine cevap verecek bir tarzda kitap hazırlamış olan Ramazan Hoş, bu sayede İslam dinini çok daha ayrıntılı bir şekilde tanıtma imkanını da ortaya çıkarmış oluyor. İslam dininde Allah’tan gelen ayetler yalnızca peygamber aracılığı ile insanlara ulaştırılıyor.

Ayet ve Hadis Karşılaştırmalarıyla Kur'an Işığında Gerçekler

Ayet ve Hadis Karşılaştırmalarıyla Kur’an Işığında Gerçekler

Ayet ve Hadis Karşılaştırmalarıyla Kur’an Işığında Gerçekler’i Keşfedin

Dolayısıyla insanların dini çok daha iyi anlaması için ayetler ile birlikte peygamberimizin hadislerini de anlamaları büyük önem taşıyor. İnsanlar, Ayet ve Hadis Karşılaştırmalarıyla Kur’an Işığında Gerçekler kitabını ellerine aldıkları zaman aslında İslam’ı daha öncesinde hiçbir şekilde anlayamadığının da farkına varmış olacaklardır. Çünkü gerçekler yalnızca bu kitabı iyi bir şekilde anlamaya çalışmak ile tam anlamıyla mümkün olabilecektir.

Ayet ve hadislerin karşılaştırmaları ile Kur’an’ı anlamaya ve dolayısıyla dinini anlamaya çalışan kişiler için Ramazan Hoş tarafından yazılan bu kitabı okuyabilecekler. Yeni çıkanlar kategorisinde yer alan kitabımız sayesinde insanlar Kur’an çalışmaları konusunda en etkin eserlerden bir tanesini okuma fırsatına erişebileceklerdir.

 

3 Yorum

 1. volkan bahtiyar diyor:

  Dini kitaplardan en çok okunan kitaplardan biri diyebilirim sizlere . Yanlış bildiğimiz bilmediğim o kadar çok şey çıktı ki karşıma daha önceden okumadığıma bin pişmanım tevsiye ederim İlahiyat öğrencilerine özellikle .

 2. sinem kopal diyor:

  İlahiyat öğrencisiyim ve bir çok dini kitaplarından anlayan birisiyim. Fakat her dini kitaba da inanmamak lazım çünkü yalan yanlış şeyler paylaşılmaktadır. Bu kitabı gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz.

  • kenan öztürk diyor:

   çok faydalı bilgiler var kitapta, anlaşılır ve net anlatılmış konular, okumanızı öneriyorum,

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*