Sıfır Sayı

2015 yılında yayınlanan ve Umberto Eco’nun roman türünde olan kitabı, Sıfır Sayı bir dönemin tarihine, roman tadına ışık tutuyor. Okuyucuların yorumlarına göre, kitap baştan itibaren sizi 50 yıllık İtalya tarihi ile buluşturuyor.

Kitabın içerisinde daldıkça, film tadında bir öykü sizleri bekliyor. Aynı zamanda İtalya’nın siyasi tarihini de konu alan sıfır sayı kitabı, birçok okuyucu tarafından beğenilerek okundu.

Sıfır Sayı Konusu

Kitapta İtalya’da gladyo oluşumu ve papaya suikast gibi konular, başarısız bir gazetecinin bu tarihi olayları araştırması ile konu ediliyor.

Başarısız bir gazeteci olan Colonna, arkadaşı olan gazeteci Simei’den iyi bir iş teklifi alır. Bir yıl boyunca, asla çıkmayacak olan bir derginin yöneticiliğini ve editörlüğünü yapacaktır. Derginin adı, sıfır sayıdır. Umberto Eco ilginç bir karakteri kitabına konu almış.

sıfır sayı

sıfır sayı

Gazetenin patronu olan Vimercate, yayınlanmayan bu dergi sayesinde, bazı finans ve politika çevrelerini rahatsız etmeyi amaçlar. Amacına da ulaşır. Asıl amacı, güzel salon denilen ve birçok ünlü kişinin üye olduğu bir yere girmektir. Güzel salonda bulunan önemli kişileri, yazıları ile rahatsız eder ve bu salona girmeyi başarır.

Ancak Colonna’yı işe alan Simei’nin başka planları vardır. Eğer kendi planları bozulursa, bu dergiyi yayımlamayı düşünür. Derginin çok ses getireceğini düşünür ve ona iyi bir gelir kaynağı olacağını varsayar.

Yazar: Umberto ECO

Kitap Adı: Sıfır Sayı

ISBN: 9786050929751

Sayfa Sayısı: 176

Yayın Yılı: 2015

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*