Yeni Dünya

Kitap türleri içerisinde her yaş grubu kitapseverin okumaktan keyif aldığı edebi türler arasında öykü eserleri en çok okunan edebiyat eserleridir. Öykü türü eserler içerisinde en beğenilen yazar ise Sabahattin Ali oluştur. Birçok başarılı esere imza atan ünlü yazarın kaleme aldığı dikkat çeken eserlerin başında Yeni Dünya gelir.

Sabahattin Ali’nin kaleme aldığı bu eser yazarın başyapıt olarak nitelendirdiği eser olan Yeni Dünya kitapseverlerin kütüphanelerinde bulundurması gereken eserlerden olup, kitapseverlerin dil ve okuma yeteneğini geliştiren eserlerin başında gelir. Kitap 13 öyküyü içerisinde barındıran ve ustalıkla kaleme alınmış bir eserdir. Akıcı yazım dilinin kullanıldığı eserde ilk ve en etkileyici öykü Asfalt yol eseri gelir.

yeni dünya

yeni dünya

13 Öykünün Yer Aldığı Eşsiz Eser

124 sayfalık bu eşsiz eser, uzak bir köye öğretmen olarak atanan öğretmenin hikâyesi yer alır. Kitapseverlerin okurken büyük keyif aldığı bu eser kitapseverlerin şiddetle okumasını tavsiye ettiği eserdir. Yapı Kredi yayınlarının kitapseverlerle buluşturulan bu eser her yaş grubu kitapseverin okuması gereken eser olup, bu esere seçkin kitap evlerinden ve online kitap satan internet adreslerinden sahip olabilirsiniz.

Ünlü yazarın kaleme aldığı Çakıcının ilk kurşunu, sırça köşk, kürt mantolu Madonna isimli edebiyat dünyasına mührünü vurmuş birçok edebi eser bulunur. Baş ucu kitaplarınızdan olacak Yeni Dünya eseri, hayatınızda kitap okuduğunuz kitaplar arasında önemli bir yeri olan ve olacak kitap türlerinden olmuştur.

Kitap: Yeni Dünya

Yazar: Sabahattin Ali

ISBN: 9789750806612

Sayfa Sayısı:124

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*